Kryptowaluty to termin dla większości nieznany i niezrozumiały. Prędzej jego znajomością mogą pochwalić się ci, którzy interesują się inwestycjami niestandardowymi z ogólnodostępnymi ofertami rynku. Warto zacząć jednak od początku i wytłumaczyć czym właściwie są i co stoi za ich dużą popularnością. Kryptowaluty to nic innego jak waluty wirtualne. W związku ze szczególną charakterystyką, nie powinno nikogo zdziwić, że ich posiadacze mają je zapisane na przeznaczonych do tego aplikacjach w smartfonach lub komputerach. Wszystkie transakcje tymi środkami odbywają się drogą elektroniczną, na co nie ma wpływu żadna instytucja zarządzająca. Dzięki temu, kryptowaluty osiągnęły status wolnych i niezależnych. Na ich wartość nie ma wpływu sytuacja na rynku, a zależy ona jedynie od twórcy, który miał możliwość ją wprowadzić. Kryptowaluty cechują się bardzo wysokimi wzrostami wartości, ale także spadkami. Są dość ryzykownymi, choć często opłacalnymi inwestycjami. Jeśli ktoś zdecydował się na ich zakup w momencie, gdy były tanie i sprzedał je w najkorzystniejszym momencie, dziś może być bardzo bogaty. Nie jest to jednak proste, ponieważ, by na nich zyskać – trzeba sporo zainwestować. Najpopularniejszą współcześnie kryptowalutą jest Bitcoin, którego autor jest nieznany. Powstał w 2008 roku, a dziś jego wartość jednostkowa sięga nawet 19 000 dolarów! Tendencja Bitcoina od samego początku była na ogół wzrostowa. Oprócz Bitcoina znana jest także jednostka rozliczeniowa Ven, za którą odpowiedzialna jest spółka Hub Culture. Stworzono ją w celu zakupu różnego rodzaju wirtualnych dóbr i usług. W świecie kryptowalut istnieje także pojęcie Litecoin, które oznacza niemalże młodszego brata tej najpopularniejszej – wspomnianej na początku Bitcoin.

Powstała w obawie o znudzenie się starej waluty wirtualnej, by wprowadzić nieco zróżnicowania i zainteresować potencjalnych inwestorów.

www.gok-psary.pl

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Tak jak każda inwestycja, również ta ma swoich zwolenników, ale i przeciwników. Z jednej strony, uważa się, że ciągłe skoki wartości tej waluty sprzyjają rywalizacji rynkowej. Jest to po prostu atrakcyjne i można osiągnąć na nich spore zyski, jeśli tylko ma się czas i chęci do obserwowania zachowania kryptowaluty. Z drugiej strony, uważa się, że wartość danej waluty nie może rosnąć w nieskończoność. W pewnym momencie osiągnie taką wartość, która już nie urośnie. Oznacza to, że nie będzie chętnych na ich kupno, bo nie będzie się opłacać. Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnego inwestora. Najważniejsze jest jednak to, by wiedzieć w którym momencie się wycofać, by na tym nie stracić. Kryptowaluty to bańka spekulacyjna. Chcąc osiągnąć więcej i więcej w pewnym momencie można dużo stracić. Ważna kwestia to także nauczyć się działania kryptowalut i nie inwestować w ciemno. Jeśli jesteśmy osobami porywczymi i szybko podejmujemy decyzje, możemy zdziwić się z nikłych rezultatów. Do każdego tematu inwestycyjnego trzeba podchodzić z rozwagą. Jeśli nie jesteśmy pewni kryptowalut, być może nie jest to temat dla nas. Istnieje bardzo wiele innych możliwości inwestycyjnych, które przynoszą zyski po dłuższym czasie. Poszczególna droga będzie dobra dla innych osób, w zależności od charakteru inwestycji oraz ogólnych warunków.

FERRO Profesjonalne prowadzenie ksiąg rachunkowych http://numeratis.eu/pl/content/oferta/ksiegi-rachunkowe Numeratis