Czasami jest tak, że prowadzimy jakąś stronę bardziej dla siebie niż dla innych ludzi, a to oznacza, że nie musimy mieć aż tak wiele miejsca, na przechowywanie swoich danych. Dlatego może się okazać, że nie będziemy zainteresowani wykupieniem hostingu, bo nie będziemy musieli korzystać z tych wszystkich zasobów, jakie proponowane są w danej serwerowni. Jednak musimy mieć miejsce, gdzie będziemy trzymać te wszystkie dane, a jeśli nie posiadamy własnej serwerowni, to oznacza, że musimy skorzystać z zewnętrznej. Jak się jednak okazuje, możemy to zrobić całkowicie za darmo.

Nie wydając ani grosza

Jeżeli jesteśmy przekonani, że nie potrzebujemy usługi hostingu, która będzie oferowana na wysokim poziomie, to warto wiedzieć, że możemy skorzystać z takiej oferty, która będzie proponowana całkowicie za darmo. Oczywiście jak można się domyślać, będzie się to wiązało z pewnymi ograniczeniami, jednak warto się dokładnie nad tym zastanowić. Przede wszystkim będziemy mieli tutaj ograniczoną ilość miejsca na dysku, a to oznacza, że w pewnym momencie się ona zapełni i będziemy musieli zdecydować czy przechodzimy na płatny hosting, czy usuwamy coś ze starszych danych. Możemy mieć też ograniczony miesięczny transfer danych, możemy nie mieć dostępu do bazy danych, jak i może się okazać, że będzie również brakowało obsługi języków skryptowych.

Co więcej korzystając z darmowego hostingu musimy się liczyć z tym, że będziemy otrzymywać od dostawcy reklamy drogą elektroniczną, ale także będą się one pojawiały na stronie internetowej. Dlatego warto się zastanowić czy jesteśmy w stanie zgodzić się na te ograniczenia, w zamian za możliwość darmowego korzystania z danej usługi.

Zawsze można to zmienić

Możemy zacząć od korzystania z darmowego hostingu. Dopiero kiedy to przestaje nam wystarczać i okazuje się, że jednak potrzebujemy tego miejsca więcej, możemy zacząć się zastanawiać nad możliwością skorzystania z płatnej usługi.

Poza tym, wiele firm hostingowych oferuje nam szansę korzystania przez miesiąc z darmowego hostingu, tak abyśmy mogli się przekonać jak on działa. Dopiero po tym czasie musimy zdecydować czy zostajemy przy darmowej wersji, czy może jednak decydujemy się na opcję płatną. Najważniejsze jednak jest to, abyśmy mieli pewność, że wybraliśmy dostawcę hostingu, który będzie potrafił spełnić nasze oczekiwania. Warto zobaczyć z jaką ofertą możemy się tutaj spotkać i czy wybieramy darmową opcję, czy jednak wolimy zapłacić, aby mieć większe możliwości.

domeny eu www.ecce2011torun.pl