Dla większości ludzi konopie to marihuana i tak naprawdę nie wnikają oni w żadne szczegóły. To oznacza, że nie mają najmniejszego pojęcia o tym, że możemy mieć do czynienia z różnymi jej odmianami, a dodatkowo jeszcze każda z nich może wywoływać różne efekty. Co więcej, może się też okazać, że wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że niektóre nasiona konopi mają bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie i tak naprawdę na stałe powinny być wprowadzone do naszej diety. Dlatego też warto na ten temat dowiedzieć się czegoś więcej.

Jakie jest jej działanie?

Jednymi z nasion, które są nam tutaj oferowane, są nasiona konopi indica. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że w bardzo mocny sposób będą one oddziaływały na nasze ciało. To właśnie dzięki tym nasionom będziemy mieli wzmocnione odczucia fizyczne, takie jak smak, dotyk czy dźwięk. Dodatkowo to właśnie nasiona konopi indica będą wpływały na nasze ciało uspokajająco, rozluźniająco, będą łagodziły ból, usuwały mdłości, a co więcej, dzięki nim będziemy mogli liczyć na lepszy sen.

Dlatego też nasiona Indica stosowane są w medycynie jako środek przeciwbólowy i nasenny. Coraz częściej wykorzystywana jest do wspomagania leczenia takich chorób jak toczeń czy stwardnienie rozsiane.

Wygląd i rozwój

ekologiczny.edu.pl

Jeżeli chodzi o to, jak wygląda indica, to musimy wiedzieć, że jest ona mniejsza niż odmiana z nasion sativa, a dodatkowo jeszcze ma szerokie, ciemno-zielone liście, a gałęzie znajdują się blisko siebie i to w bardzo dużej ilości. Jeśli chcemy z nasion uprawiać indicę, to potrzebujemy na to od 7-8 tygodni.

Jeśli będziemy mieli uprawę na zewnątrz, może osiągnąć 2,5 metra. Ale możemy ją uprawiać również wewnątrz i wówczas nie przekroczy więcej niż 1 metr. Warto wiedzieć o tym, że możemy mieć do czynienia z różnymi odmianami konopi. Najczęściej wymieniane są właśnie nasiona konopi indica i nasiona konopi sativa.

Ale coraz częściej dochodzi do sytuacji, w których tworzone są hybrydy, a więc łączone są ze sobą te dwie odmiany, które następnie dalej są ze sobą krzyżowane. To oznacza, że możemy przebierać w różnych propozycjach, a każda z nich będzie oferowała nam nie tylko inne doznania fizyczne i umysłowe, ale również będziemy mogli tutaj zwiększać jej zastosowanie w medycynie. To oznacza, że w ten sposób będzie można pomagać coraz większej grupie ludzi.

Nasiona Indica stoliki przedszkolne