Programowanie i języki programowania opanowały technologię informacyjną. Słyszymy o nich praktycznie codziennie, jeśli choć trochę interesujemy się sieciowym trendami, a już niedługo będzie to obowiązkowy przedmiot szkolny.

Czym są programy właściwie każdy wie, ale czym właściwie są języki programowania? Najprościej mówiąc, język programowania jest to zbiór pewnych reguł, które ściśle określają, kiedy i jaki ciąg symboli i znaków tworzy program zrozumiały dla komputera. Dzięki językom programowania tworzone są strony internetowe, fora, programy czy aplikacje mobilne, są więc one w pewien sposób związane z naszą codzienną aktywnością komputerową.

Obecnie znamy już dziesiątki tysięcy języków programowania, a z każdym dniem powstają nowe, tworzone przez głodnych sławy programistów. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy chociażby PHP, Python czy wszechobecną w sieci Javę.

To, co może być wyróżnikiem języków programowania, jest ich jednoznaczność. W programowaniu nie ma miejsca nawet na drobne błędy i formuły muszą być tworzone zgodnie z zasadami.

wycieraczkowo.com akademia gotowania