Joga posiada wielu zwolenników na całym świecie. W wielu krajach istnieją szkoły, które specjalizują się w przekazywaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat jogi. Zalety jogi są na tyle duże, że coraz więcej osób rozważa możliwość ćwiczenia.

Czy joga przeznaczona jest dla każdego? Zdaniem wielu specjalistów joga może być ćwiczona przez każdą osobę. Nie jest przy tym ważny wiek czy kondycja. Ćwiczenia nie wymagają szczególnej sprawności fizycznej.

gabinet dentystyczny poznań

Forma i rodzaj ćwiczeń dostosowane są do poziomu zaawansowania poszczególnych kursantów. Początkowo trenerzy pokazują techniki oddechowe. Dopiero później kursanci uczą się wykonywania ćwiczeń rozciągających oraz innych, charakterystycznych elementów.

Joga nie jest dynamiczna. Wszystkie ruchy wykonywane są bardzo powoli, a zarazem płynnie. Przyjmując określoną pozycję, często trzeba w niej wytrzymać przez kilka minut.

Wówczas bardzo ważne jest oddychanie przeponą. Joga nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto jednak ubrać do ćwiczeń luźny strój.

Zarówno psychoterapia online jak i stacjonarna przynoszą zadowalające efekty diety