Salon to dość szczególne miejsce dla wielu domowników. Jak się okazuje, korzystają z niego wszyscy, choć nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ile uwagi wymaga jego odpowiednie zaprojektowanie. Jadalnia, kuchnia, miejsce do odpoczynku i rozrywki w jednym. Każdy, kto miał okazję przebywać w rodzinnym salonie wie o czym mowa. Problem jest jednak zasadniczo duży. Wówczas domownicy różnią się pomiędzy sobą nie tylko stylem i poczuciem estetyki, ale także czynnościami, które wykonują w danym pomieszczeniu. Jak więc sprawić, aby każdy czuł się dobrze, a salon był uniwersalny?

Oto kilka najważniejszych zasad, dzięki którym będzie to znacznie prostsze:

  • Po pierwsze, należy zastanowić się nad przeznaczeniem takiego salonu.

    Jeśli jako rodzina spędzamy czas przed najpopularniejszymi programami telewizyjnymi w porze wieczornej – bez kanap i foteli się nie obejdzie. Najważniejsze jest, aby były one wygodne i miały możliwość pomieszczenia wszystkich członków rodziny. Niektórzy wolą spędzać czas nawet na podłodze. Warto więc pomyśleć o ciekawych rozwiązaniach, jakimi są pufy, czy nisko osadzone fotele;

  • Salon to bardzo często miejsce spędzania czasu w gronie najbliższych. To z kolei wiąże się ze wspólnym spożywaniem posiłków. Dobrze jest więc zadbać o odpowiednio duży i wygodny stół. Służy on oczywiście nie tylko do tej funkcji.

    To przy nim często pracujemy czy się uczymy;

  • Najważniejszy jest dobór wielkości mebli do danego wnętrza. Małe salony cieszą się stylem w momencie, gdy meble nie są przesadnie duże. Duże pomieszczenia nie mogą z kolei być wyposażone w małe elementy, ponieważ się w nich gubią. Złota zasada to urządzanie wnętrza właśnie w taki sposób, by było wygodnie, swobodnie i praktycznie. Należy pamiętać, że ustawianie wszystkiego ściśle obok siebie odeszło już w niepamięć. Pomiędzy danymi meblami musi być jakaś odległość, aby poruszanie się między nimi nie stanowiło problemu.

.

http://www.agrobex.pl www.projectcontactafrica.com