To pytanie jest dość podchwytliwe bo odnosi się do pewnej ważnej rzeczy mianowicie takiej, że umowy gospodarcze powinno się podpisywać wtedy, gdy znamy ich treść. Bardzo dużo ludzi popełnia pewien głupi błąd mianowicie taki, że nie zapoznaje się z treścią umowy, nie czyta jej całej, tylko jak najszybciej taką umowę podpisuje.

Z tego zazwyczaj wynikają jakieś nieprzyjemne konsekwencje, bowiem jesteśmy zaskoczeni obrotem spraw. Dlatego każda umowa, która podpisujemy niezależnie od tego czy to umowa o pracę, umowa wynajmu, dzierżawy czy sprzedaży lub kupna, powinna być przez nas naprawdę skrupulatnie przeczytana.

www.alarmtec.com.pl

Przejrzyjmy ją i zapoznajmy się z każdym paragrafem. Również z tymi zapisami, które sa w umowie poczynione niewielkimi literami.

Zwłaszcza na nie trzeba uważać. Wielu ludzi ich nie czyta i później okazuje się, że zobowiązują się do czegoś, czego z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić.

Warto więc mieć to na uwadze, gdy podpisujemy umowę. Jeśli nie jesteśmy pewni, że wszystko odpowiednio rozumiemy, poprośmy o poradę kogoś, kto jest wykształconym prawnikiem.

rejestr dłużników niewypłacalnych nps badania badania nps specjalnie badania