Marchew zalicza się do najpopularniejszych warzyw, uprawianych w Polsce. Jest ona bardzo zdrowa, ponieważ stanowi naturalne źródło karotenu oraz witaminy A, a przy tym smakuje wielu osobom. Można ją spożywać na surowo lub wykorzystać do produkcji soków. Okazuje się też doskonałym dodatkiem do różnego rodzaju sosów i przecierów.

Wysiew marchwi do gruntu odbywa się od końca marca aż do czerwca. Sieje się do wcześniej wyznaczonych rzędów, usytuowanych co piętnaście, trzydzieści centymetrów. Jeśli jednak ktoś chciałby zająć się sadzeniem marchwi we wcześniejszej porze, powinien zrobić to w inspekcie albo pod niską osłoną. Nasiona muszą zostać umieszczone na głębokości około jednego, dwóch centymetrów.

Kiedy rośliny już urosną, nie zaszkodzi ich odrobinę przerzedzić. Zbieranie warzyw następuje natomiast, w zależności od daty wysiewu, od czerwca do późnego października. Marchew należy sadzić na lekkiej, piaszczysto-gliniastej glebie. Wilgotność powinna być średnia i charakteryzować się małą zawartość azotu.

Warto wybrać dla niej miejsce przewiewne, w którym chwastom będzie trudniej zaatakować.

Dni Pola CIECH Sarzyna krzesła dla nauczycieli