Czasami jest tak, że nie mamy aż tak ważnej strony internetowej, że bardziej prowadzimy ją dla siebie, a co się z tym wiąże, wcale nie zależy nam na tym, żeby wydawać co miesiąc pieniądze na korzystanie z zewnętrznych serwerów. Wówczas może się okazać, że dobry rozwiązaniem w naszym przypadku będzie korzystanie z darmowego hostingu. Oczywiście jego możliwości będą ograniczone, zwłaszcza jeśli porównamy je z ofertami tych najlepszych płatnych hostingów, ale może się okazać, że w naszej sytuacji będzie to całkowicie zrozumiałe i wystarczające. Co więcej, takie płatne hostingi oferowane są przez różne firmy, więc warto je między sobą porównać, tak abyśmy mieli pewność, że faktycznie wybierzemy coś odpowiedniego, co idealnie będzie pasowało do naszych potrzeb, a za co jednocześnie nie będziemy musieli nic płacić.

Co zyskujemy?

Korzystając z takiego darmowego hostingu zyskujemy miejsce na serwerze, które będzie tylko i wyłącznie do naszej dyspozycji. Oczywiście tego miejsca nie będzie zbyt wiele, więc może się okazać, że będziemy mogli tam wstawiać znacznie mniej zdjęć niż planowaliśmy, albo sukcesywnie będziemy musieli je usuwać. Dodatkowo warto jeszcze powiedzieć, że przy takich propozycjach, gdzie hosting jest darmowy, może się okazać, że propozycja łącza internetowego będzie obejmowała stosunkowo małą prędkość, a więc też nasza strona może się dość długo ładować, co będzie szczególnie irytujące jeśli będą na niej zdjęcia, bo wówczas cały ten proces będzie trwał jeszcze dłużej. Koniecznie też powiedzmy o tym, że w przypadku darmowego hostingu, mamy zapewnioną ochronę danych zarówno naszych, jak i ludzi, którzy zarejestrowali się na naszej stronie, jednak nie możemy mieć pewności, co do jej jakości i skuteczności. To także może by niepokojąca sytuacja, zwłaszcza jeśli ogólnie przykładamy do tego typu spraw wielką wagę.

To także weźmy pod uwagę

www.zbigniewpreisner.pl

Oczywiście w darmowych hostingach najważniejsze i z pewnością pozytywne jest to, że nie płacimy za korzystanie z ich usług. To oznacza, że miesięcznie zyskujemy od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych, co przy początkach firmy, kiedy staramy się wszystko rozruszać, może stanowić sporą kwotę. Jenak warto się zastanowić, czy jednak nie wolelibyśmy skorzystać z płatnego hostingu. Tam będziemy mieli zapewnioną lepszą jakość sprzętu, szybki internet, lepszą ochronę danych. Jeśli skorzystamy z darmowego hostingu, a później okaże się, że doszło do wycieku danych, to nie tylko sami będziemy musieli liczyć się ze sporymi kłopotami, ale również narazimy na nie naszych klientów. To z kolei może doprowadzić do tego, że nie będą oni już zadowoleni z naszych usług i poszukają kogoś innego. Darmowy hosting jest z pewnością korzystny jeśli prowadzimy stronę internetową z różnymi wpisami, ale na której nikt poza nami się nie rejestrował i na której nie planujemy wstawiać żadnych zdjęć. Jeśli z takiej strony internetowej mają korzystać klienci, a ona ma się świetnie prezentować, to powinniśmy skorzystać z płatnego hostingu. Ewentualnie na darmowym możemy sprawdzić jak on działa i czego oczekujemy od takiej usługi.

alias www.27ulica.pl