Narcyz zalicza się do grona kwiatów cebulowych, które kwitną wiosną. Najczęściej spotykaną odmianą tej rośliny jest ta o żółtych kwiatach, ale naturalnie zdarzają się też inne barwy (biała, pomarańczowa oraz różowa). Narcyzy uprawia się zarówno w przydomowym ogródku, na większych rabatkach, jak i sadzi w doniczkach balkonowych.

Doskonałą porą na posadzenie cebuli narcyzów w ziemi jest okres od sierpnia do połowy września. Zwykle poleca się, by kwiaty te znalazły się w nasłonecznionych miejscach, w drodze ewentualności może to być stanowisko nieco ocienione (cień nie może być duży). Tak naprawdę przystosują się one do każdej gleby.

www.trojfazowy.pl

Najlepszą jednak okaże się z pewnością taka o dużej przepuszczalności, posiadającej mniej więcej obojętny odczyn oraz zawierającą sporo wilgoci. Cebule kwiatu powinny zostać umieszczone na głębokości od dziesięciu do dwudziestu centymetrów – wszystko zależy oczywiście od wielkości samej cebulki. Po zimie, w okresie wegetacji, trzeba tę roślinę bardzo obficie podlewać, by mogła się szybciej i sprawniej rozwinąć.

https://deskaprojekt.pl/ nawóz do roślin ogrodowych