Papryka to warzywo, bardzo często goszczące na polskich stołach. Nic dziwnego – jest ono w końcu częstym składnikiem sałatek, sosów czy dodatkiem do dań mięsnych.

Można z niej również przygotować pożywną zupę. Kiedy jednak ktoś chciałby się zdecydować na uprawianie jej we własnym ogródku, powinien najpierw zapoznać się z kilkoma zasadami, które zapewnią optymalne warunki, umożliwiając roślinie właściwy rozwój.

Warzywo to należy uprawiać wyłącznie z rozsady. Nasiona powinno się wysiewać mniej więcej w połowie marca, choć przygotowania rozsady ciągną się tygodniami (nierzadko jest to dziewięć, dziesięć tygodni).

Powinien zostać zachowany rozstaw pięćdziesiąt na pięćdziesiąt centymetrów. Należy też pamiętać, by każdej z roślin zapewnić podpory (może to być palik lub mała drabinka), ponieważ nie osiągną one zbyt dużych rozmiarów.

O paprykę trzeba właściwie zadbać, by zapewnić jej zdrowy wzrost. Przede wszystkim potrzebuje ona bowiem dużo słońca.

Okres owocowania papryki przypada na czas wakacji – lipiec i sierpień. Wówczas trzeba też pamiętać o regularnym podlewaniu roślin.

Na samym początku jednak, tuż po posadzeniu, nie zaleca się obfitego podlewania, gdyż spowoduje to zbyt duży wzrost masy zielonej, a później łamanie się łodyg.

Nasiona Indoor