Pendrive to mobilny nośnik pamięci, z którego korzystał już niemal każdy. Charakteryzuje się małym gabarytem, przeróżną stylizacją oraz możliwościami pamięciowymi. Mogłoby się wydawać, że zakup takiego urządzenia jest dość oczywisty – im więcej gigabajtów tym lepsze rozwiązanie. Jest w tym dużo prawdy, choć ludzie często zapominają o pozostałych, ważnych cechach charakterystycznych, na które trzeba zwrócić uwagę po to, by pendrive nie tylko spełniał swoją funkcję – ale mógł ją spełniać przez długie lata. Oto kilka punktów, na które trzeba zwrócić uwagę:

 • Wytrzymałość to pierwsza cecha, która powinna charakteryzować dobry pendrive.

  Oznacza ona wykonanie z trwałych materiałów, które nie zniszczą się poprzez stałe przechowywanie na dnie plecaka czy przy kluczach. Dobre urządzenia są nie do zniszczenia – z mocnego plastiku, aluminium, czy specjalnej gumy. Dokonując wyboru nie warto zasięgać opinii w internecie, gdyż w głównej mierze opierają się one na porównywarkach cenowych – im więcej gigabajtów i taniej tym lepiej. Nie jest to jednak najważniejsze. Niepodważalnie dobrą radą będzie korzystanie z ofert produktowych producentów z najwyższych półek.

  www.studiofbi.pl

  Zapewnia to m.in. otrzymanie długoletniej gwarancji;

 • Pendrive łączy się przez port USB i mogłoby się wydawać, że wszystkie mają taką samą szybkość łącza. Nic bardziej mylnego. Najbardziej standardowym urządzeniem jest pendrive opisywany jako z łączem USB 2.

  Osiąga ono możliwości przesyłania danych do 60 MB/s. Dla dużych plików jest to bardzo mało, przy czym wydłuża się czas pracy. Obecnie na rynku istnieją jednak już urządzenia 3.0 i 3.1, które znacznie skracają czas ładowania plików z komputera na urządzenia przenośne.

  Taki wybór zapewnia przesyłanie pliku z szybkością nawet do 1250 MB/s.

.

płyty gazowe amica https://naprawyserwisowe.pl/serwis-i-naprawa-ekspresow-do-kawy-delonghi/