Petunie to kwiaty, które naturalnie występują na terenie Brazylii i Argentyny. Petunie występują w wielu odmianach i często goszczą w przydomowych ogrodach.

Są odporne na niesprzyjający klimat i choroby. Petunie mają różne kolory, są kwiatami pojedynczymi i mają lejkowatą budowę.

tutaj

Ich liście są zielone, podłużne i wyróżniają się jajkowatym kształtem. Petunie lubią słoneczne stanowiska i żyzną glebę.

Można je sadzić w maju z gotowych sadzonek, które są do nabycia w sklepach ogrodniczych. Kwiaty petunii najlepiej wysiewać na początku wiosny, czyli od lutego do marca.

Ich nasiona wysiewa się do skrzynek wypełnionych mieszanką torfu, piasku oraz kompostu z liści. Ponadto, nasiona warto jest wymieszać z piaskiem po to, by wysiać je jak najrzadziej, a następnie delikatnie wsadzić do ziemi.

Skrzyneczki z nasionami petunii należy umieścić w ciepłym inspekcie w temperaturze od osiemnastu do dwudziestu trzech stopni Celsjusza. Nasiona trzeba regularnie podlewać i dbać o to, by ziemia nie była zbyt sucha.

http://alechoinki.pl/zywe-choinki-zapach-swiat/