Java jest jednym z najpopularniejszych języków programowania nie przez przypadek. Zawdzięcza to wielu aspektom, które znacząco ułatwiają pracę w tym języku i czynią ją o przyjemniejszą oraz prostszą.

Jednym z niewątpliwych plusów Javy jest szybkość, w jakim możemy tworzyć programy. Wśród programistów istnieje przekonanie, że to właśnie w tym języku pracuje się znacząco najszybciej.

www.danceplace.pl

Dzieje się tak dlatego, że do tego Javy możemy znaleźć mnóstwo przydatnych bibliotek, które pomagają w sprawnym działaniu. Duża zaletą jest także powszechność Javy, którą możemy przenosić na praktycznie każde urządzenie.

Aby uruchomić Javę, wystarczy zainstalować na urządzeniu wirtualną maszynę JVM. Dzięki temu można ją uruchomić na właściwie wszystkich systemach operacyjnych i urządzeniach.

W sieci znajdziemy również mnóstwo gotowych pakietów, które wspomogą nasze działania w tym języku. Są to chociażby klasy użytkowe, strumienie wyjścia i wejścia, oraz wiele innych dodatkowych komponentów, które usprawniają pracę programisty.