Shanghai Stock Exchange czyli Szanghajska Giełda Papierów Wartościowych jest jedną z trzech giełd jakie obecnie działają na terenie Chin. Poza nią w tym kraju funkcjonuje jeszcze giełda w Shenzhen oraz w Hongkongu. Giełda w Szanghaju została założona w listopadzie 1990 roku.

Działać zaczęła niespełna miesiąc później. Giełda obecnie należy do stowarzyszenia AOSEF, czyli Asian and Oceanian Stock Exchanges Federation. Chociaż dzisiaj największą giełdą papierów wartościowych na całym świecie, jeżeli brać pod uwagę samą kapitalizację, jest giełda działająca w Nowym Jorku, czyli New York Stock Exchange (NYSE).

W 2015 roku jej całościowa kapitalizacja wyniosła aż ponad dziewiętnaście bilionów dolarów. Chociaż w porównaniu z nią Szanghajska Giełda Papierów Wartościowych wypada raczej dość słabo, to nadal pozostaje wśród dziesięciu największych giełd świata. Warto też wspomnieć, że spośród trzech giełd chińskich to właśnie ona jest najwieksza i ma największe znaczenie dla gospodarki kraju.

kadry i płace http://numeratis.eu/pl/content/oferta/kadry-i-place Kadry i płace - Numeratis http://vat-ref.pl/zwrot-vat-paliwo/