Medytacja wiąże się z wieloma korzyściami umysłowymi. Zwolennicy medytacji twierdzą, że dzięki niej są zrelaksowani i odprężeni. Medytacja ma także pewne korzyści zdrowotne.

www.stomatologiasorriso.pl/endodoncja_leczenie_kanalowe.html

Wszystko zależy od tego, na jaką formę medytacji się zdecydujemy. Trzeba bowiem wspomnieć, że technik medytacji jest wiele i to od nas samych zależy, która z nich jest najbardziej korzystna. W medytacji bardzo istotna jest koncentracja.

Próby uzyskania pełnej koncentracji są początkowo trudne. Niektórzy osiągają koncentrację dzięki wizualizacjom, inni poprzez afirmacje i mantrach. Koncentrację można uzyskać poprzez świadomość własnego ciała i oddechu.

Uważa się, że ta ostatnia technika najlepiej sprzyja poprawie ogólnego stanu zdrowia. Ponadto ten typ medytacji poprawia pamięć oraz koncentrację. Medytacja oparta na wizualizacjach uwalnia w nas potencjał twórczy.

Z kolei mantry i afirmacje przeznaczone są głównie dla osób uduchowionych. Warto wspomnieć, że nie ma jednej, uniwersalnej metody. Medytowanie jest kwestią indywidualną.

Formeds