Wiedeńska Giełda Papierów Wartościowych została załozona w 1771 roku. Jest zlokalizowana we Wiedniu. Pracują w niej m.in.

Birgit Kuras oraz Michael Buhl. Główne i podstawowe indeksy działające na tej giełdzie to CEE oraz ATX. Na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jest obecnie notwanych bardzo dużo indeksów, w tym także te wschodnioeuropejskie. Jednak najważniejszym i fundamentalnym indeksem pozostaje wciąż austriacki indeks ATX.

www.praktycznestudia.com.pl

Indeksy, którymi posługuje się Wiedeńska Giełda Papierów Wartościowych są obliczane przede wszystkim na podstawie kursów akcji, jakie są prowadzone m.in. dla Czech, Węgier oraz Polski. Barzo istotnym jest też rosyjski indeks RTX.

Wiedeńska Giełda Papierów Wartościowych otrzymała zlecenie polegające na obliczeniu oraz opublikowaniu w rzeczywistym czasie chińskiego indeksu China Traded Index, czyli CNX. Indekst ten dotyczy akcji odnotowywanych na giełdzie w Szanghaju i obecnie jest uważany za najważniejszy cenowy indeks kapitalizowacyjny.

Oferujemy usługi: biuro rachunkowe toruń i poza tym kadry i płace obsługujemy service desk obsługa service desk service desk obsługa