Pierwsza i zasadnicza sprawa, o której należy pamiętać podczas pobytu w Bułgarii to kwestia potwierdzania i przeczenia. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą – dla Bułgarów „nie” oznacza „ tak”, co jest zresztą wzmacniane dosyć energicznym potrząśnięciem głowy.

Jeżeli więc Bułgar wykonuje przeczący gest głową to znaczy, że potwierdza, jeśli zaś nią kiwa, to oznaka zaprzeczenia. Na początku to bardzo mylące.

W krajach muzułmańskich, szczególnie zaś podczas zwiedzania meczetów, należy szczególna uwagę zwrócić na to, aby nasz strój był możliwe skromny i zakrytych. W przypadku kobiet, dobrze byłoby przed wejściem do świątyni zakryć głowę chustą.

www.stosowaniepreparatow.com.pl

Co do mężczyzn, przybywających do muzułmańskich państw celach turystycznych, zaleca się im, aby dla własnego dobra nie zaczepiali kobiet na ulicy. Z tego powodu, dużo lepiej zapytać o drogę innego mężczyznę.

Niezbyt dobrym pomysłem jest także jedzenie w miejscach publicznych. Jak widać, istnieje bardzo wiele spraw na pozór błahych i bez większego znaczenia, które są zupełnie odmienne od tych, które znany we własnej kulturze.

Okazuje się jednak, że silnie wpisują się one w tradycję danego kraju, zaś ich bagatelizowanie może być powodem różnych nieprzyjemności.

https://deco-store.waw.pl/rolety-wewnetrzne-na-zamowienie-montaz-warszawa-na-wymiar/ https://mextraschool.pl/154-stoliki-przedszkolne